چرا طراحی گوشی های هوشمند تکراری شده است?

با وجود تمام نوآوری‌هایی که در صنعت گوشی‌های هوشمند عملی می‌شود، ولی در زمینه‌ی طراحی گوشی ها شاهد نوآوری‌های قابل توجهی نیستیم. سخت‌افزار انواع و اقسام گوشی‌ها روزبه‌روز بهتر می‌شوند اما این صنعت از لحاظ بصری درگیر اقدامات تکراری و همیشگی شده است.

به‌عنوان مثال می‌توانیم به خانوادهگلکسی اس ۲۰ سامسونگ اشاره کنیم. خمیدگی نمایشگر این گوشی‌ها نسبت به نسل قبلی به حدی کاهش یافته که تا حد زیادی با نمایشگر تخت سر و کار داریم. اگرچه این ویژگی مورد استقبال برخی کاربران قرار می‌گیرد، اما در نتیجه این رویکرد بخشی از ویژگی شاخص پرچم‌داران سامسونگ از دست رفته است. این شرکت همچنین هیچ تلاشی برای زیباسازی ماژول دوربین این گوشی‌ها نکرده و در عوض تصمیم گرفته از برجستگی معمولی و زشتی استفاده کند.

البته اگر بخواهیم منصفانه اظهارنظر کنیم، سامسونگ در این زمینه بدترین شرکت محسوب نمی‌شود و مقام معمولی‌ترین طراحی گوشی ها را می‌توان به شرکت‌های چینی اعطاء کرد. البته در این زمینه باید خاطرنشان کنیم که شرکت‌های چینی مهمی زیر نظر کمپانی BBK فعالیت می‌کنند و به همین خاطر گوشی‌های اوپو، وان‌پلاس و ریلمی از منابع مشترکی بهره می‌برند. 

رقابت تهاجمی باعث شده که تقریبا تمام تولیدکنندگان امکان دسترسی به آخرین فناوری‌ها و فرایندهای تولید را داشته باشند. در نتیجه، فقط تعداد اندکی از تولیدکنندگان در زمینه طراحی منحصربه‌فرد گوشی ها وارد عمل می‌شوند. شاید بتوان سونی، موتورولا و برندهای مختص گوشی‌های گیمینگ را برای تلاش در زمینه شاخص بودن ستایش کرد، ولی این شرکت‌ها در این صنعت بزرگ حضور چندانی ندارند. در همین زمینه می‌توان به طراحی شاخص گوشی هواوی میت ۳۰ پرو اشاره کرد که متاسفانه به‌صورت محدود در بازار خارج از چین عرضه شده است.

به تازگی شرکت‌ها به ارائه‌ی گوشی‌های خود در رنگ‌های غیر تکراری و متنوع روی آورده‌اند. با وجود اینکه چنین کاری جذابیت بدنه گوشی را تا حدی افزایش می‌دهد، اما شرکت‌ها از لحاظ طراحی گوشی ها نباید کار خود را به تغییر رنگ بدنه محدود کنند زیرا این گجت‌ها اسباب‌بازی کودکان نیستند. یک طراحی عالی در مورد فرم و هم در مورد عملکرد است و ترکیب این دو باید منجر به خلق محصولی شود که بتواند در بین رقبا به چشم بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X